Psikolog Reyyan Tekin

Reyyan Tekin

WhatsApp Image 2021-01-23 at 20.58.33

İlk lisansını Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde tamamladıktan sonra 6 yıl çocuklarla çeşitli kurumlarda çalıştı. Aynı dönemde Üsküdar Üniversitesinden ÖSYM bursu ile kazandığı psikoloji lisansını 3,5 yılda, yüksek onur derecesi ile tamamladı.

Akademik hayatı boyunca birçok bilimsel kongrenin düzenleme ve bilimsel ekip sorumluluğu görevini yürütmüştür. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve İÜ Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuvarında stajlarını tamamlamasının yanında çeşitli kurumlarda staj ve derneklerde gönüllü olarak çalışmalarda bulunmuştur.

Psikoterapi Enstitüsünden aldığı Bütüncül Oyun Terapisi eğitimi ile Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Filial Terapi, Deneyimsel Oyun Terapisi, Çocuk ve Gençlerle Şema Terapi çalışmalarının yanında Çocuk ve ergenlerde Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme modeli ile aile çocuk ve ergenlerle çalışmaktadır.

Akademik ilgi alanları içerisinde çocukluk travmaları, kişilik gelişimi, yaygın anksiyete bozukluğu, nöropsikoloji ve evrimsel psikoloji gibi alanlar yer almaktadır.

NP beyin hastanesinde halen yarı zamanlı olarak Dr. Öğr. Üyesi Barış Önen Ünsalver ile ortak akademik çalışmalar yürüterek, akademik asistanlığı devam ettirmektedir.

Yapabildiği Testler

Wisc-4 Zeka Testi

Denver II Gelişimsel Tarama Testi

D2 Dikkat Testi

Cattell 2a- 3a Zeka Testi

Gessel Gelişim Testi,

Good Enough,

Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi,

Metropolitan Okul Olgunluğu Testi,

Frostig Gelişimsel -Görsel Algı Testi,

Frankfurter Dikkat Testi

Benton Görsel Bellek Testi,

Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE)

Porteus Labirent Testi,

Bender Gestalt çocuk testleri

Mmpi- Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri

SCL90-R Psikolojik Belirti Tarama Testi

Standardize Mini Mental Test

Yayınlar ve Haberler

  1. Ulusal Psikoloji Kongresi sözlü sunum ‘Evrim Teorisi Kabul Düzeyi ve Eleştirel Düşünme Eğilim İlişkisi’ Reyyan Tekin, Özlem Kanbir 15-17 Kasım 2018
  2. Uluslararası Evrimsel Psikolojisi Kongresi Poster ve Sözlü Sunum, ‘Evrim Teorisi Kabul Düzeyi ve Eleştirel Düşünme Eğilim İlişkisi’ Reyyan Tekin, Özlem Kanbir, Danışman: Prof. Dr. Sinan Canan 21-22 Nisan 2018, İstanbul

Winally Sağlık & Haber, Maske Takmaya Yönelik Tutum ve İnanışlar, Reyyan Tekin, Dr. Barış Önen Ünsalver, 3 Kasım 2020 

Yazılar ve Haberler

Pandemi Döneminde Maske Takmaya Yönelik Tutum ve İnanışlar

https://www.winally.com/2020/11/maske-takmaya-yonelik-tutum-ve-inanislar/

Kendinizi Keşfetme Yolculuğunuzda Farkındalık Neden Önemlidir?   https://sinirbilim.org/farkindalik-neden-onemlidir/

Belirsizlik Beynimizi Nasıl Etkiliyor?  https://sinirbilim.org/belirsizlik/

Mutluluğun Bir Formülü Olabilir mi?   https://steemit.com/blog/@reyyan.tekin/mutlulugun-bir-formuelue-olabilir-mi

Hırsızlar Mağrası Deneyi ve Grup Oluşumu      https://www.psikolojiagi.com/hirsizlar-magarasi/

Hayalet Uzuv Sendromu    https://steemit.com/blog/@reyyan.tekin/hayalet-uzuv-sendromu

Terapi Yorumları


b….a

Sınav dönemlerimden beri başa çıkamadığım stres ve kaygı bozukluğumun artmasıyla destek almam gerektiği bu dönemde Reyyan hanımla yollarım kesişti. Öncelikle ona vermiş olduğu bu güzel desteği için içten teşekkürlerimi sunuyorum.Çok ilgili bir şekilde bu zorluklarla baş etmeme destek oluyor.Henüz üçüncü Seansta olmama rağmen çok daha iyi hissediyorum. Online terapinin, duygu ve düşünce dünyamda böylesine etkili olucağını düşünmüyordum.Kendisinden çok memnun kaldım.tavsiye ederimD

d…..

Yaşadığım streslerden dolayı uzun zamandır öfke ve kaygı bozukluğu yaşıyordum. Bu sürecimi atlatmak ve ruhen daha sağlıklı bir birey olabilmek için tavsiyeler üzerine Psikolog Reyyan Hanım ile tanıştım. İçinde bulunduğum bu zor durumu sağlıklı bir şekilde atlatmaya çalışıyoruz şu an 3. seansımızdayız eskiye nazaran öfke kontrolümde ve kaygı bozukluğumda gözle görülür bir azalma oldu. Bu durum hem beni hem de bu süreçte hayatımda olan kişileri mutlu ediyor. Umarım uzun bir süre devam ederiz. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir uzmandır.E

es…

Yaşadığım kaygı bozukluğu ile ilgili yardım almam gerektiği söylendiğinde yaptığım araştırmalar sonucu yolum Reyyan hanımla kesişti.Seanslar sırasında kendimi rahat hissediyorum ve sonrasında kendimdeki gelişmeyi görebiliyorum.Bu beni çok mutlu ediyor.Kendisinden oldukça memnunum.tavsiye ederim.

n….n

Dünya genelinde ortaya çıkan pandemi sürecinin belirsizliği ve bilinmezliği ile çoğu kişi gibi şoke oldum.Sürekli ölüm korkusu, uykusuzluk , iştah kaybı , agresif ve gergin tavırlar nedeniyle hayatım çekilmez bir hal almıştı.İş hayatımda da verimsiz bir dönemdeydim.Tavsiye üzerine ilk defa psikolojik danışmanlık alarak Reyyan hocaya gittim. Bir kaç seans süresince bunun kaygı bozukluğu ve panikatak başlangıcı olduğuna ve tedavisinin gayet kolay olduğuna ikna oldum.Şimdilerde çok daha iyi hissediyorum.
Reyyan hocaya ne kadar teşekkür etsem az kalır.

öz…m

8 yaşındaki kızımın içe kapanıklık, arkadaş ortamındaki çekingen hallerinden dolayı Reyyan Hanımdan yardım aldık. çocuğum ile oyun terapisi devam ederken, benimle filial terapimin 6. seansına geldik. bana çocuğumun dünyasını tanımada bana çok şey kattı. kızım da daha özgüvenli ve girişken bir çocuk olma yolunda ilerliyor. Reyyan hocama çok teşekkür ediyorum. Gönül rahatlığıyla başvurabilirsiniz.

G

g…..

İş ile ilgili aşırı stres ve devamında pandemi ile süre gelen bu süreçte kaygı ve depresyon şikayeti ile Reyyan Hanım’a gittim. Reyyan Hanım çok ilgili, bu süreçteki desteği ile var olan endişelerimi hafifletmemde çok yardımcı oldu ve olmaya devam ediyor. Seanslarımız hala devam etmekte, kendisinden çok memnunum. Bu süreçteki yardımlarından, desteklerinden ve anlayışından dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum.

ya…r

11 yaşındaki kızımın aşırı derecede doyumsuzluk, sorumluluklarını yerine getirememe, derslere olan ilgisizliği ve dikkat dağınıklığı vs. nedenlerle tanıdık bir dr tavsiyesi ile Reyyan hanımla yollarımız kesişti. Candan, sevecen, sesindeki o huzurlu yaklaşımla ve etkileyici teknikleriyle çok kısa sürede kızımla aralarında bir bağ oluştu. mesleğini en güzel şekilde icra eden bir psikolog. çözüm odaklı, çok iyi analiz edebilen gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ederim.. kendisine çok ama çok teşekkür ediyoruz iyiki yollarımız kesişmiş….

c…..

Reyyan hanıma en başında teşekkür ederek başlamak istiyorum. Kendisinin danışmanlık süreci boyunca tarafıma katkısı takdire şayandı. Bulunduğumuz dönem ve temposuyla beraber farkında ve(ya) kontrolümde olmayan stresli dönem yaşıyordum. İlk seanstan itibaren kendisinin özellikle enerjisi beni motivasyon anlamında tetikleyici bir desteğe dönüştü diyebilirim. Seanslar ilerledikçe çekimser halimden eserde kalmamıştı. Reyyan hanımın kişinin psikolojisine rahatsız etmeden dokunma cabası ve bunu fark ettirmeden (Sosyal fobimden dolayı ) yapması benim için özellikle tebrik edilesiydi. Her için özellikle beni bana hatırlattığınız için çok teşekkür ederim.L

l …k

3.5 yaşındaki oğlumun ciddi uyum problemi, anneye aşırı bağımlı olması, girdiğimiz her ortamda boynuma sarılıp oturması gibi şikayetlerimiz yüzünden uzmandan yardım almaya karar verdim. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Reyyan hanıma gitmeya başladık. Çok kısa süredir gitmemize rağmen oyun terapisi yoluyla oğlumun davranışlarında olumlu düzelmeler görüyorum ve çok daha iyi olacağına eminim. Ayrıca oğlum yabancılarla temas kurmak ve konuşmak istemez ama Reyyan hanımın yaklaşımı, çocukla iletişimi o kadar güzel ki oğlum çok mutlu oluyor seanslara gittiğimizde. Oğlumda bende çok mutluyuz iyi ki arkadaşımı dinlemişim.

 

Bize Hemen Ulaşabilirsiniz?