Uzman Klinik Psikolog Işıltan Oğuz

Işıltan Oğuz

ışıltanoğuz

1975 Malatya doğumludur. İlköğretimini Mehmet İpgin İlkokulunda, lise eğitimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okumuştur. 1994-1999 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Jeoloji Bölümü’nde okuduktan sonra 1999 yılında Bulgaristan Sofya Üniversitesi’nde Psikoloji öğrenimi görmeye gitmiştir. 1999-2000 yılları arasında Bulgarca öğrenmiş, 2000-2004 yılları arasında psikoloji eğitimini tamamlamıştır. 2004-2006 yılları arasında Klinik Psikoloji ve Konsültasyon Psikolojisi alanlarında çift mastır yapmıştır.

Türkiye’de Konsültasyon Psikolojisi Yüksek Lisans Programı olmadığı için Avrupa Birliği Ülkeleri’nde iki dalda, Türkiye’de ise sadece Klinik Psikoloji alanında uzmanlık alanına sahiptir. Bulgaristan Sofya Üniversitesi’nden; Davranış Bozukluğu Ve Asosyal Davranış Eğilimleri, Çocuk Ve Gençlerde Görülen İntihar Girişimleri-Krizleri, Kronik ve Terminal Hastalarda Sosyal-Psikolojik Eğitim, Uygulamalı Psikoloji Cemiyeti – Temel Hipnoz Kursu, Uygulamalı Psikoloji Birliği Hipnoterapi eğitimlerini, Sofya Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastahanesi’nden; Cinsel Bozuklukların Değerlendirilmesi ve Terapisi, eğitimlerini almış olup ilgili sertifikalara sahiptir. Türkiye’de ise; MMPI (Minnesot Çok Yönlü Kişilik Envanteri ) Türk Psikologlar Derneği, Wechsler 4, Çocuk Gelişim Testleri Bataryası, Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği (Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Goodenough-Harris Bir İnsan Çizgi Testi, Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Gessell Gelişim Figürleri Testi, d2 Dikkat Testi, Burdon Dikkat Testi, AGTE, Peabody Resim-Kelime Eşleştirme Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, R.B. Cattell Zeka Testleri (2A ve 3A) Porteus Labirentleri Testi, Kelime Söyleyiş Testi), Stanford Binet Testi (Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği), Oyun Terapisi (Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği), Aile Ve Çift Terapisi (Yeniden Sağlık Ve Eğitim Derneği), Nöro Psikolojik Değerlendirme Testi Eğitimi (Türk Psikologlar Derneği), Bilişsel Davranışçı Psikoterapi (Türk Psikologlar Derneği), Aile ve Çift Terapisi (Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği) eğitimlerini almış ve ilgili sertifikalara sahiptir.

2007 tarihinden itibaren 7/24 Psikolojik Danışmanlık, Terapi Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Panik Atak Dostları Derneği ve Psikoonkoloji Derneklerinde çalışmış olup aynı dönemde Aydın Üniversitesi ve Kemerburgaz Üniversitesi’nde Aile ve Çift Danışmanlığı dersleri vermiştir. Aynı yıllarda Sözcü gazetesi için çocuklara cinsel eğitim, çocuk eğitiminde sevgi ve disiplin dengesi, aile içi iletişim ve madde bağımlılığı konulu makaleleri hazırlamıştır. 2016-2019 yılları arası Yeniden Eğitim ve Sağlık Derneği’nde Psikoterapist olarak çocuk, ergen, yetişkin ve madde bağımlılığı konularında çalışmıştır. 2019 yılında bir süre Diabet Vakfı’nda diabet hastalarıyla çalışmıştır. 2019 yılından bugüne kadar halen Anez Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çalışmaktadır.

Terapilerinde eklektik yaklaşım ile bilişsel davranışçı terapi, psikodinamik odaklı bilişsel davranışçı terapi, varoluşçu psikoterapi ve kısmen de psikoanaliz ekollerini birarada kullanmaktadır.

Terapi Yorumları

a….ç
Çift terapisi için kendisine başvurduğumuz doktorumuz sağlıklı bir süreç yönetmeye özen gösteriyor.

ms…g
Evliliğimle ve bireysel olarak yaşadığım sorunlarla ilgili seans gerçekleştirdik. Farkındalığımın artması, karar ve davranışlarımı iyi anlamda yönlendirebildiğim. İyi niyet, samimiyet ve insancıl yaklaşımın haricinde bilgilendiğim bir seans oldu. Teşekkürler

f…..
İnanılmaz kaliteli,inanılmaz düzgün,inanılmaz farklı,inanılmaz enerjik ve inanılmaz güçlü bir danışman.Sayesinde insanlar çok iyi noktalara gelebilir.Tesadüfen tanıştık.Hayata bakışım değişti.

e…..
Benim kaygılarım ve anksiyetem vardı.Bu sebepten dolayı Işıltan Bey’i yorumlardan fikir edinerek tercih ettim ve gittim.Uzun bir süre danışanı oldum, uzun bir yol kat ettim.Sonrasında kendime güvenim arttı ve anksiyetemden kurtuldum.Her geçen gün Işıltan Bey’e daha da severek gidiyorum.Yaklaşımı iyiydi ve ne zaman kendimi iyi hissetmezsem o zaman gidebileceğimi söylemişti.Memnun kaldım.

b…..
24 Eylül 2020
Kendisi pandemi döneminde, pandemi öncesi ve pandemi sonrasında bana yardımcı oldu .Pandemi öncesi yüz yüze, pandemiden sonra online görüştüğümde bana gerçekten çok güzel telkinlerde bulundu. Sakinleştirdi, nasıl sakinleşeceğim konusunda yönlendirdi. Dediklerini uyguladığımda daha sakin oldum.Birçok konuyu çözme aşamasında bana yardımcı oldu.Kendimi çok rahat hissettim.Daha önce kaygılarım vardı, huzursuzdum.Uykusuzluklarım ve rahatsızlıklarım vardı .Dediklerini uygulamaya başlayınca kaygılarım azaldı,rahatladım.

t…..
5 Şubat 2020
Benim panik atak sorunum vardı. Kalabalık karşısında konuşamıyordum. Tek başıma yolculuk yapamıyordum. Yaşadığım sorunlar zamanla beni daha içe kapanık bir hale getirdi, hem de arkadaş çevremin azalmasına sebep oldu. Amcamın ısrarı üzerine psikolojik destek almaya karar verdim. Işıltan Beyle de bu vesileyle tanıştık. 10 aylık terapinin sonunda hem fobilerimden hem de panik ataktan tamamıyla kurtuldum. Keşke destek almak için bu kadar geç kalmamış olsaydım.

h…..
5 Şubat 2020
Benim erken boşalma sorunum vardı. Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği’ne gittim. Işıltan Beyle orada tanıştık. Yedi ay görüşmelerimiz sürdü. O dönem çok sabırsız davranıyordum, zaman zaman da erken sonuç alamadığımız için kendisine kızgınlık duyardım. Yaşadığım sorunun kumar alışkanlığımla bağlantılı olduğunu öğrendiğimde ilk başta inanamadım. Sonradan aralarında ki bağlantıları çalışmaya başladığımızda, ben de bu durumu anlamaya başladım. Zamanla zihnimde inanılmaz fırtınalar estirdi. Erken boşalma sorunumdan da kumar alışkanlığımdan da tamamıyla kurtuldum. Kendisine minnettarım

m…..
Yaklaşık 1 aydır görüşüyoruz kendisiyle ve tavsiye edebileceğim, bana faydalı olduğunu düşündüğüm bir danışman. Kendimi tanımama yardımcı oldu. Duygu-düşüncelerimi rahat ve doğru şekilde ifade etmeye başladığımı düşünüyorum. Yaklaşımı çok iyi asla çekinmiyorsunuz kendisinin yanında, rahatca konuşabiliyorsunuz, bu anlamda oldukça sıcak. Konuyu da çok uzatmıyor, doğrudan size söyleyebiliyor bazı şeyleri, bu da iyi bir şey.

h…..
Ailesel sorunlarım dolayısıyla kendisine başvurdum ve sağolsun çok yardımcı oldu bana bu konuda. Tecrübelerinden de faydalandım, ne dediyse yaptım ve şimdi sayesinde çok mutluyum. Yaklaşık 4 ay olmuştur destek alalı ama sağolsun ne zaman aradıysam açtı destek oldu yine bana. Her şekilde yardımlarını yine esirgemedi Allah razı olsun kendisinden. Eşime karşı hoşgörüsüz ve biraz agresif olduğumu anladım sayesinde. Bu konuda bana destek olarak nasıl davranmam gerektiğini söyledi ve biliyorsunuz ki her zaman her şeyi bilemiyoruz.Bu yüzden bir danışmana danışmak gerekiyor. Şimdi eşimle beraber kahvaltı yapıyoruz ve çok mutlu olduğumu tekrar belirtmek istiyorum.

a…..
24 Ocak 2020
Ben özel bir üniversitede okuyorum ve ailem de şehir dışında. Buna bağlı olarak kendimi sürekli yalnız hissediyor olma ve bir şeylere adapte olamama sorunlarımdan dolayı kendisine danıştım. Kendimi çok yalnız hissediyordum ve sayesinde yalnız olmadığımı anladım. 1,5 ay kadar terapi aldım hocamızdan ve destekleriyle kendimi çok daha güvende hissettim, arkadaş edinmeye başladım. Kendisi bir psikolog gibi değil de abi gibi. Çok sevecen bir adam, size danışanıymışsınız gibi davranmıyor.

ay….
23 Ocak 2020
Eşimle severek evlendim. Daha önceden hiç yaşamadığım halde evliliğim süresinde ereksiyon sorunu yaşamaya başlamıştım. Tavsiye üzerine Işıltan Hoca’ya gittim. Bir kaç seans benim hayat hikayemi dinledi. Sonra yaşadığım cinsel sorun hakkında çalışmaya başladık. Çocukluğumda annem bizi başka bir erkek için terk etmişti. yaşadığım sorunun bununla bağlantılı olduğunu duyduğumda gerçekten çok şaşırmıştım. Ama bir kadına aşık olunca onu mutlu edememe, ve onun beni bu yüzden terk edebileceğine dair yaşadığım içsel korkularımın ereksiyon sorununu yaşamama neden olduğunu anladım. 4 ay cinsel terapi, ardından 8 ay duygu çalıştık. Yapmış olduğumuz görüşmelerden ben son derece memnun ayrıldım. Herkese tavsiye ederim.

k …
23 Ocak 2020
Çok yoğun bir iş hayatım var. Ailemle de bazen sorunlar yaşardım. Saçlarımın içinde yaralar çıkmaya başladı, düşündükçe elimde olmadan sürekli başımı kaşıyordum. Kaşıdığım yerlerde önce yara çıkıyordu, sonra da kabuklarını koparıyordum. Bu yüzden saçlarım giderek seyrelmeye başladı, bu durumda beni giderek depresifleştirdi. Yaşadığım sorundan kurtulmak için psikolojik destek almaya karar verdim ve internetten Işıltan Bey’i buldum. Kendisinden bir buçuk yıl terapi desteği aldım. Yaşadığım stresle başa çıkabilmeyi öğrendim. Niçin bu kadar stres yaşadığımı, ne kadar desteksiz bir hayatım olduğunu farketmemi sağladı. Hayatımı yeniden organize etmemde bana yardımcı oldu. Yeni hobiler edindim, bazı alışkanlıklarımı tamamen değiştirdim. Bana vermiş olduğu psikolojik destekten son derece memnun kaldım, kendisine çok teşekkür ederim.

a….k
23 Ocak 2020
Ben OKB sorunum yüzünden eşimle çok büyük sorunlar yaşıyordum .İlişkimiz artık tahammül edilemiyecek kadar sorunlu hale gelince , Işıltan beye başvurdum . OKB’ nin kaygılarımdan kaynaklanıyor olduğunu öğrenince çok şaşırmıştım . Birbuçuk yıllık emekten sonra bu sorunumdan büyük ölçüde kurtuldum . Aile hayatım düzeldi . bana vermiş olduğu destekten dolayı Işıltan hocaya minnetarım .Doğru kişiye gitmiş olmam benim için büyük bir şanstı .
Hersey icin tesekkurler

g…..
23 Ocak 2020
Hocamızla ilişkimde sıkıntı yaşadığım için görüşme gereği duymuştum. Erkek arkadaşımla pek bir iletişim kuramıyorduk, evlilik öncesi terapi için görüştük bir nevi. Söylediklerimi anlamıyor, bildiklerini okuyor, anlamak istemiyor ve hep aynı şekilde devam ediyordu. Sanki beni duymuyordu. Tavır koyuyordum anlamıyordu, ayrılma yoluna gidiyordum yine olmuyordu.Barışıyorduk ve hep aynı noktaya dönüyorduk. Bunun üzerine Işıltan Bey’le görüştük ve şu anda geldiğimiz nokta beni anlamaya başlaması. En azından söylediklerimi duyuyor artık ve kendince beni kırmadan incitmeden bir şeyleri yapmaya çalışıyor. Bu anlamda ikimiz de orta yolu bulmaya çalışarak ilerliyoruz. Işıltan Hoca’nın da verdiği destekten çok memnunuz, şu anlık iyi gidiyor tüm sürecimiz.

ö…..
23 Ocak 2020
Kendisinden gayet memnunum, süreçte de bana gerekli desteği sağladığını söyleyebilirim. İnternet üzerinden araştırıp ulaşmıştım kendisine ve 2 aydır da devam eden bir danışmanlık süreci içerisindeyim kendisiyle. Kararlarımı vermemde büyük ölçüde fayda sağladı hayatıma. Çok da nazik ve ılımlı bir uzman, kendimi rahat şekilde ifade edebildim her zaman kendisine. Sakin ve huzur veren de bir yapısı var. Danışanını güzel yönlendiriyor, kendisini tavsiye ederim danışmak isteyenlere.

ca…o
18 Ocak 2020
Panik atak yaşamaya başlamıştım . 4 sefer panik atağı geçirdim. Tam altı seans bu konuyla ilgili Işıltan Beyle görüşme yaptık. Önce benden hikayemi dinledi, sonra yaşadığım sorunun detaylarını anlattı. Bana yapmam gereken egzersizler verdi. Hayatımı tekrar nasıl organize etmem gerektiğini anlattı. Altı seans sonra anlattığı herşeye harfiyen uydum ve artık panik atak sorunu yaşamıyorum.

z…..
15 Ocak 2020
Psikolojim bozulmuştu bir dönem, bir tanıdık vasıtasıyla gittim ve 3 ay kadar destek aldım Işıltan Bey’den. Hayatımı toparlayıp düzene sokmam için bana yardımcı oldu. Her şey iyiye gitti. Gayet kibar bir adam zaten kendisi de. Yönlendirdi,destek oldu bana her konu için. Hayatıma yeniden devam etmeye başladım. Topluma karıştım, özgüvenim yerine geldi. Hala zaman zaman gidiyorum kendisine ayda 1 kere bile olsa.

a…..
14 Ocak 2020
Kayınpederim göğüs kanseriydi, belki bilirsiniz erkeklerde çok nadir görülür. Tedavilerin tümünü reddetmişti. Işıltan Hoca’nın sayesinde uzun çabalar sonucu şimdi kendisini kemoterapiye başlattık. En azından başarılı olduğu tedavi süreçleri geçirebiliyor şu an. Kalp krizi geçirmişti daha önce, bu riskten dolayı ameliyatta olamıyor. Olumlu oldu yani kendisinin destekleri bizler için, bu engeli aştık çok teşekkür ediyorum. Bizim için ciddi olumlu sonuçlar alındı. 1 yıla yakın aralıklı sürelerde görüştüler, eskiye göre şimdi çok daha iyi durumda. En azından o psikolojiyi üzerinden attı. Yaşama bağlandı.

o…..
10 Ocak 2020
Daha önceki kız arkadaşımla büyük sorunlar yaşamıştım. Ondan zar zor ayrılabildim. Sonraki ilişkilerimde bir türlü istikrar tutturamadım . Bu beni mutsuz etmeye başladı .Yaşadığım hayata dair bunaltılar yaşamaya başladım , yaşadığım bütün ilişkiler anlamsız gelmeye başlamıştı . Psikolojik destek alma ihtiyacı duymaya başladım ve internetten Işıltan Oğuz buldum. dokuz ay boyunca görüstük ve kendimi daha iyi anlamaya başladım. Kafamı toparlayabilmemi sağladı. Almış olduğum destekten son derece memnunum .

Bize Hemen Ulaşabilirsiniz?