Vural Yıldırım

Vural Yıldırım
Çalışma Alanları
 • Aile ve Çift Danışmanlığı,
 • Cinsel İşlev Bozuklukları
 • Obsesif ve Kompulsif Bozukluklar
 • Depresyon
 • Fobiler
 • Bağımlılık
-
 • Kaygı Bozuklukları,
 • Travmalar
 • Sınav Stresi ve Stres yönetimi,
 • Bireysel Terapiler
 • İletişim Teknikleri
Eğitim Geçmişi
 • Bakü Devlet Üniversitesi Psikoloji Lisansı
 • Maltepe Üniversitesinde Yüksek Lisans
Uzman Psikolog Vural YILDIRIM

Bakü Devlet Üniversitesindeki “PSİKOLOJİ” lisansından sonra Maltepe Üniversitesinde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

Mesleki çalışmalarını yetişkin alanında yapmakta olup bulunla ilgili;

“BİLİŞSEL VE DAVRANIŞÇI TERAPİ” (Depresyon, Kaygı Bozukluğu, Panik Bozukluk, Fobiler, Obsesif Ve Kompulsif Bozukluk, Yeme Bozukluğu, Travma), “CİNSEL TERAPİ”, “ENTEGRATİF AİLE – ÇİFT TERAPİSİ”, “OYUN TERAPİSİ”, “BAĞIMLILIK TERAPİSİ” eğitimlerini ve “TEMATİK ALGI TESTİ” uygulayıcı sertifikası, “RORSCHARCH” testi uygulayıcı sertifikası, “NÖROPSİKOLOJİK TESTLER” uygulayıcı sertifikası (Wechler Bellek Testi, Stroop Test, Wisconsin Kart Eşleşme Testi, Öktem Sözel Bellek Süreçleri Testi, Benton Yüz Tanıma Testi, Benton Çizgi Yönünü Belirleme Testi, Boston Adlandırma Testi, Wais İkili Benzerlikler Alt Testi, İz Sürme Testi), ve “Çocuk Değerlendirme Testleri” uygulayıcı sertifikası test eğitimlerini almıştır.

Lisans eğitimi bittikten sonra 3 sene özel eğitim alanında, 1 sene Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde erişkin terapisi alanında, 2 sene Nazım Serin Kurumsal ve Psikolojik Danışmanlık şirketinde “İş Psikologluğu”, 1 sene de Pınar Süt’te “İş Psikologluğu” alanlarında çalışmıştır.

Çalışma Alanları: Bireysel terapiler, Aile ve Çift Danışmanlığı, Cinsel İşlev Bozuklukları (Vajinismus, Cinsel İsteksizlik, Orgazm Bozukluğu, Erken boşalma, Sertleşme Sorunları vb.), Bağımlılık, Depresyon, Fobiler, Obsesif ve Kompulsif Bozukluklar (takıntılar), Kaygı Bozuklukları, Travmalar, Sınav Stresi ve Stres yönetimi, İletişim Teknikleri.

Terapi Yorumları


A.K.     Vural Beye depresyon şikayetiyle gelmiştim. Süreç beklediğimden de hızlı ilerledi. Kendisine çok teşekkür ederim.

 

F.T.      Panik atak rahatsızlığım bir süredir hayatımı berbat bir hale getirmişti. Daha önce psikiyatriste de gittim ama bir çözüm olmamıştı. Bu rahatsızlığın neyden kaynaklandığını, anatomisini ve bundan sonra neler yapabileceğimi beraber planladıktan sonra hayat kalitem arttı.

 

C.T.     Temizlik takıntım yüzünden Vural Beyle görüşmeye başladım. İlk başta süreç benim için biraz zorlayıcı oldu ama zamanla daha az rahatsız olmaya ve bu rahatsızlıktan kurtulacağıma inancım arttı. Yani zaten hayatımda yeterince zorlanıyordum. Bende en azından çözüme yönelik bir şeyler yapayım dedim ve artık çok daha rahat hissediyorum kendimi. Süreç hala devam ediyor.

 

M.T:    Kendimi en dipte hissettiğim zaman bir profesyonel destek almam gerektiğini fark ettim ve Vural Beyle tanıştım. İyi ki tanışmışım diyorum. Geriye dönüp baktığımda o kadar şey paylaşmışız o kadar çok yardım etmiş ki hayat kalitem bir kuyunun dibinden bulutlara çıkmış diyorum. Tekrardan hayata dönmemi, hayatı anlamamı sağladı. Emeği çok fazladır. Her şey için defalarca teşekkür ederim.

 

G.O.    Daha önce başka bir psikolojik danışmana gidip memnun kalmamış bir insan olarak Vural Beyle ilk seansımızda çok tedirgin ve güvensizdim. Ama Vural Bey beni sakinleştirip güven sağladı. İlk defa bir seansta ağlamadım. Birkaç seans sonra psikoloğumun yaklaşımı nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde onun tabiriyle bende “farkındalık” yarattı. Artık bu konu hazmedemediğim bir şey değil. Otomatik düşüncelerimin farkına vardım. Hüzünlü halimin yerimi bilinçli halim aldı. Kafamda her şey yerli yerine oturdu. Her şey için teşekkürler.

 

S.T.      Hayatıma sihirli bir el gibi dokundunuz. En zor günlerimi en kolay şekilde atlatmama yardımcı oldunuz. Hep hayatımda kalmanız dileğiyle…

 

M.U.   Bana sadece görünürde kolay olan fakat bir o kadar da zor olan “kendime soru sorma” alışkanlığını kazandırarak ve “farkındalığın” farkına vardıran değerli insan Vural Beyle tanıştığım için kendimi şanslı hissediyorum J Bana kendi kendimin farkına varmama neden olduğu için ayrıca kendisine de çok teşekkür ediyorum.

 

M.M.   Vural Bey benim dördüncü terapistim. Onunla seanslara başlayana kadar terapistlerin bana benim bildiklerimden fazlasını vereceklerine dair umudum kalmamıştı. Ben zaten problemlerimi biliyor analiz ediyordum ancak bunları başkalarından duymak bana bir çözüm getirmiyordu. Vural Beyle yaptığım ilk görüşmeden sonra bile bir şeylerin farklı olacağını anladım. Profesyonellik ile suratsız olmayı karıştırmayan, terapötik ilişki için kendini açmaktan çekinmeyen, yeri geldiğinde bir yaşam koçu rolü üstlenen ve seanslar haricinde mesajlar ve arama yoluyla danışanlarıyla ilgilenen idealist bir psikolog diyebilirim. Yaklaşık iki aydır devam eden terapi sürecim hala devam ediyor ve ben başladığım yerden çok daha iyi bir yerde olduğumu hissediyorum. Maddi kaygısı olmayan, bana kendimi hasta gibi hissettirmeyen, skype ile de terapide başarılı olan, her ihtiyacımda ulaşabileceğim bir psikoloğa ihtiyacım var diyorsanız şiddetle tavsiye ederim.

 

M.U.   Vural Beye ilişki terapisi için gelmiştik. Kendisi bu konuda gayet donanımlı birisi. Sürecimiz devam ediyor ama biz daha uyumlu bir çift olmaya şimdiden başladık.

 

A.T.     Panik atak rahatsızlığım nedeniyle geldim. Vural Beyle yaptığımız 4 seansta kendimi çok daha iyi hissetmeye başladım. Terapiye devam ediyoruz artık hayatımı düzenleme konularıyla çalışıyoruz. İyi ki var..

 

G.U.    Öfke kontrolünde yaşadığım sorunlar için başvurmuştum. Zamanla hayat o kadar öfkelendirmemeye başladı beni. Hala bazı şeylere yükseliyorum ama tepkilerim daha sakin. Sürecimiz devam ediyor.

 

H.E.     Kaygılarımın çok yükseldiği bir zamanda kendisiyle tanıştım. Yaptığımız çalışmalar sonunda kaygının o kadar kötü bir şey olmadığını ya da asıl kaygılanmam gereken olayların üzerinde çalışmaya başladık. Artık daha çözüm odaklı birisi olduğumu hissediyorum. İyi ki var…

 

U.K.     Sosyal fobim beni artık insanlardan çok uzaklaştırmaya başlamıştı. Git gide kapana kısılıyormuş gibi hissediyordum kendimi. Kendisinin güven veren tavrı kendimi daha rahat açmamı sağladı. Birileriyle sorunlarımı konuşmak ve bunun konunun uzmanı olan birisi olması çok güzel. Hedefler belirleyip ufak adımlarla ilerlemeye başladık. Maruz kaldıkça kaygım yükselebiliyor ama ilerlediğimi gördükçe de çok mutlu ediyor beni. İnsan başardığını gördükçe motivasyonu da yükseliyor. Özetle ben memnun kaldım kendisinden.

 

T.U.     Yeme bozukluğumun hayat kalitemi çok zorladığı bir dönemde terapiye başvurmaya karar verdim. Vural Bey stres kaynaklı olduğunu söyledi ve hayatımda beni geri çeken, çözmekte zorlandığım konular üzerine çalışmaya başladık. Tabi bu süreçte yediklerimle ruh halimin ne kadar ilgili olduğu anatomi üzerine yaptığımız çalışmalar sonucunda öğrendim. Hayır diyememekten tutun da iletişime kadar bir sürü konu üzerine kendisiyle çalışmalar yapmaya başladık. Sorunlarım çözüldükçe yeme üzerinde kontrolüm git gide artmaya başladı. Bir süre sonra da bu benim için bir sorun olmaktan çıktı diyebilirim.

Bize Hemen Ulaşabilirsiniz?